Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Wieś stanie się miastem

Główne zdjęcie
fot. Adam Dąbrowski

Hucznie Nowy Rok będą witać mieszkańcy Szepietowa. Dla nich dzisiejszej nocy zmieni się nie tylko kartka w kalendarzu z 31 grudnia 2009 na 1 stycznia 2010, ale Szepietowo ze wsi stanie się miastem. Tak jeszcze w lipcu zdecydował rząd. W Szepietowie do miejskości wszystko, łącznie z nowymi tablicami na urząd, jest już gotowe. Od jutra będzie to trzecie miasto w powiecie wysokomazowieckim (dotychczas były to Wysokie Mazowieckie i Ciechanowiec) i 903 w kraju.

Początki miejscowości Szepietowo sięgają XVI wieku. Jej rozwój nastąpił w związku z budową kolei Kolej Warszawsko-Petersburskiej. Do dziś znajduje się tu stacja pasażersko-towarowa. Jednym z głównych argumentów za miejskością Szepietowa były dane demograficzne. W momencie decyzji rządu we wsi Szepietowo mieszkało 2335 oso, a tylko 4 mieszkańców  utrzymywało się z działalności rolniczej.

W związku z uzyskaniem statusu miasta - władze Szepietowa po raz pierwszy organizują imprezę sylwestrową pod chmurką. Koncert połączony z pokazem sztucznych ogni rozpocznie się o 22.00 na placu za urzędem i ma zakończyć się około 1.00.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę