Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Większość rolników ma już pieniądze za grunty

- Ponad 70% rolników z województwa podlaskiego otrzyma do końca roku płatności bezpośrednie do gruntów za 2009 r. - mówi Walenty Korycki dyrektor Podlaskiego Regionalnego oddziału ARiMR w Łomży. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od początku grudnia wypłaca należne rolnikom pieniądze. I choć zgodnie z prawem na realizacje wypłat ma czas do połowy 2010 roku już dziś większość rolników cieszy się bo pieniądze wpłynęły na ich konta.zł.

W ocenie Koryckiego na konta rolników w województwie podlaskim z tytułu dopłat do gruntów mogło trafić już ponad 600 mln zł. Średnio każdy z 82 tysięcy wnioskujących o nie rolników ma otrzymać po ok. 11 tys zł. To znacznie więcej niż w latach ubiegłych. Po pierwsze dlatego, że dopłaty za 2009 rok w Polsce stanowią już 90% wartości dopłat jakie otrzymują rolnicy z państw „starej unii”, a pod drugie dzięki wysokiemu kursowi euro zastosowanemu do przeliczenia dopłat na złotówki.
W skali kraju na realizację dopłat bezpośrednich za 2009 rok przewidziano łącznie około 12,6 mld zł. Jest to kwota o blisko 40% wyższa od wypłaconej za 2008 rok. W województwie podlaskim łączna kwota dopłat przekroczy 900 mln


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę