Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Raport GUS: Podlaskie zrywa ze stereotypem Polski ''B''

Podlaskie najlepiej w Polsce radzi sobie z ubóstwem. Tak wynika z najnowszych badań Głównego Urzędu Statystycznego. Stereotyp Wschodu - biednej Polski ''B'' odchodzi do lamusa. Według raportu, najsłabiej z ubóstwem radzą sobie województwa łódzkie i dolnośląskie. "Porównywaliśmy dwie kategorie biedy: dochody ludności i pozamonetarną, czyli jakość życia ludzi" - tłumaczy jeden z autorów raportu ekonomista prof. Tomasz Panek ze Szkoły Głównej Handlowej.

Mieszkańcy Podlasia narzekają na zarobki, ale nie czują się zagrożeni ubóstwem. Cieszą się ze zdrowego powietrza, pięknej przyrody i krótkiego czasu dojazdu do pracy.

Według badań GUS - ubóstwo dotyka tylko niecałe 12 procent mieszkańców Podlasia. To najlepszy wynik w kraju. Zdaniem autorów raportu, region świetnie wykorzystał szanse, jakie miało rolnictwo i przemysł mleczarski w ostatnich kilku latach, a teraz zbiera tego plony.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę