Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

My żyjemy jak w domu..

Bezdomni, byli więźniowie, spędzą Święta w Ośrodku dla Bezdomnych Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Placówka działa w Czerwonym Borze. Mieszka w niej kilkunastu mężczyzn, większość z nich dach nad głową znalazła tam po opuszczeniu Zakładu Karnego. - To jest dom, my żyjemy jak w rodzinie – mówi kierownik ośrodka i jednocześnie kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ks. Adam Jabłoński. Dla mieszkańców ośrodka przygotowuje wigilijne, prawdziwie rodzinne spotkanie.

- Będą potrawy wigilijne i prezenty, mam dla chłopaków upominki – kubki z ich imionami, na pamiątkę pobytu tutaj -  mówi ks. Jabłoński. I ma świąteczne życzenie – żeby pobyt w ośrodku był jak najkrótszy. - Moim marzeniem jest, żeby wrócili do swoich rodzin, które zostawili gdzieś daleko – przyznaje kapłan. Większość mieszkańców ośrodka ma rodziny, ale „wódka zrobiła swoje”. - Nałóg rozwalił marzenia o domu, a podczas Świąt na pewno bardziej będą tęsknić za swoimi żonami, dziećmi; radością moją by było, żeby któryś z nich odbudował swoją rodzinę, to byłby sukces, coś takiego się jeszcze w naszym ośrodku  nie zdarzyło – podkreśla ks. Adam Jabłoński.

Wigilię i Święta Bożego Narodzenia kapłan spędzi w Czerwonym Borze ze swoją mamą, którą przywiózł z Wyszkowa. - Podpowiada nam remonty, cieszy się, że nie musi gotować, bo jeden z naszych mieszkańców jest kucharzem zawodowym – mówi ks. Jabłoński.
Przyznaje, że każdy z mieszkańców ośrodka jest mu drogi. - To część mojej rodziny, łączą nas więzy krwi – mówi.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę