Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Lekarze będą musieli zwrócić pieniądze

Podlaski NFZ będzie domagać się od lekarzy rodzinnych zwrotu nienależnie pobranych pieniędzy za porady udzielane pacjentom leczonym pod kątem cukrzycy lub chorób układu krążenia. "Lekarz rodzinny za takiego pacjenta otrzymywał trzykrotność stawki podstawowej, jeśli co najmniej raz na trzy miesiące udzielał mu porady medycznej" - mówi rzecznik podlaskiego NFZ Adam Dębski. I dodaje, że nie jest zasadne pobieranie wyższej stawki, jeżeli lekarz tylko wypisuje zapotrzebowanie na pieluchomajtki, przedłuża receptę lub udziela porad, które nie są związane z cukrzycą lub chorobami układu krążenia.

Poza tym porady powinny być należycie udokumentowane, a tego zabrakło w dwóch trzecich spośród wszystkich skontrolowanych przypadków. Tylko w jednym miejscu na ponad 1080 porad zakwestionowano aż 1020.

"Lekarze rodzinni zostaną ukarani. NFZ będzie domagał się zwrotu nienależnie pobranych środków, nałoży również kary" - dodaje Adam Dębski.

Podlaski Oddział NFZ planuje kolejne kontrole lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej pod kątem leczenia cukrzycy i chorób układu krążenia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę