Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Chuligański wybryk w Szczuczynie

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

W nocy z soboty na niedzielę w Szczuczynie zniszczona została licząca blisko dwieście lat zabytkowa figurka Matki Boskiej, ustawiona przed miejscowym kościołem. Do zdarzenia doszło około godziny czwartej rano. Wierni, którzy szli na poranną mszę, która w Szczuczynie rozpoczyna się o 7:30 od razu zauważyli, że ktoś kamiennej figurce Matki Boskiej urwał głowę i ręce.

Policjanci z Grajewa już po kilku godzinach zatrzymali sprawcę tego aktu wandalizmu. 31-letni mieszkaniec Szczuczyna - Mariusz K. przyznał się do tego czynu. To recydywista na warunkowym zwolnieniu skazany za wielokrotne rozboje i włamania. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Zdołał jednak wytłumaczyć przesłuchującym go funkcjonariuszom, że zniszczył figurkę Matki Boskiej, ponieważ po zakrapianej imprezie chciał gdzieś się ogrzać – nie przyjęto go w pobliskim zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Zamknięta była też salka katechetyczna. Tłumaczył, że trochę z wściekłości, trochę z żalu do świata, a trochę po to, żeby się rozgrzać urwał figurce Matki Boskiej głowę i ręce. Teraz zajmie się nim prokurator.

źródło: Bogusław Bazydło, Obiektyw TVP Białystok


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę