Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Twój jest ten kawałek chodnika!

Główne zdjęcie
fot.archwum

- Obowiązek uprzątania śniegu i lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości należy do ich właścicieli – przypomina Bogdan Rutkowski komendant Straży Miejskiej w Łomży. Ustawodawca zwolnił ze sprzątania tylko właścicieli domów stojących przy chodnikach, na których są postoje lub można parkować samochody.

Teoretycznie śnieg trzeba usunąć niezwłocznie po ustaniu opadów. Wyegzekwowaniem tego obowiązku zajmują się strażnicy miejscy, którzy oporny właścicieli posesji przy zaśnieżonych chodnikach mogą ukarać nawet mandatem.
- Wczoraj oczywiście nikogo za nieodśnieżony chodnik nie karano, bo śnieg ciągle padła i już po kilkudziesięciu minutach po odśnieżeniu można było sprzątać go jeszcze raz – mówi Rutkowski.
Teraz jednak śnieg przestał padać, więc trzeba wziąć się za łopaty.
- Oczywiście nie będziemy od razu karać. Chodzi o to aby na chodnikach było bezpiecznie, więc tam gdzie nie będzie odśnieżone, będziemy przypominać właścicielom sąsiednich posesji o tym obowiązku – dodaje komendant, podkreślając że strażnicy ulice i chodniki w Łomży będą patrolować nie tylko dzisiaj, ale także w sobotę i niedzielę.

Komendant przypomina, że właściciele nieruchomości powinni oczyścić chodnik, ale także podnieść głowę do góry i sprawdzić czy na dachu nie zalegają niebezpieczne płaty śniegu i sople lodowe. Ich uprzątniecie także znajduje się w zakresie obowiązków właścicieli.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę