Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na alimenty i paliwo rolnicze

O ponad ponad 20 mln zł ministerstwo finansów zwiększyło tegoroczny budżet wojewody podlaskiego. Pieniądze mają pójść na uregulowanie zaległych wypłat m.in. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, oraz zwrotów za tzw. paliwo rolnicze. Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego podkreśla, że pieniądze już zostały przelane na konta samorządów gminnych i już w przyszłym tygodniu będzie można regulować zaległe zobowiązania.

Najwięcej z dodatkowych pieniędzy – niemal 9 mln zł - przeznaczone jest na sfinansowanie świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.  Ponad 7,2 mln zł to pieniądze jakie Skarb Państwa zalega rolnikom  z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Kolejne 5,5 mln zł przeznaczone jest na dotacje celowe dla powiatów na sfinansowanie składek na ubezpieczenie zdrowotne za osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę