Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Nie twórzmy na siłę miejsc pracy w Polsce B” - apeluje Leszek Balcerowicz.

Były wicepremier, minister finansów i prezes NBP udzielił Gazecie Wyborczej wywiadu w 20. rocznicę słynnego sejmowego exposé, podczas którego przedstawił pakiet ustaw wprowadzających kapitalizm. „Nie twórzmy na siłę miejsc pracy w Polsce B, zlikwidujmy przywileje emerytalne, przyspieszmy prywatyzację” – to główne tezy dzisiejszego wystąpienia Balcerowicza.

Były wicepremier m.in. nie wierzy w sens kosztownych programów, które próbują zniwelować głębokie różnice między Polską A i B:
- Nie ma sensu dążyć do tego, by na siłę w każdym miejscu w kraju tworzyć miejsca pracy, bo nie wszędzie dadzą się one produktywnie stworzyć i utrzymać. Lepiej umożliwiać ludziom przeprowadzkę tam, gdzie jest praca – mówi Gazecie Balcerowicz.

„Polska B” to potoczne określenie wschodnich województw Polski, które były i są zapóźnione w rozwoju gospodarczym w stosunku do województw zachodnich. To dzisiejsze województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, w których realizowany jest specjalny program Rozwój Polski Wschodniej. Pula środków przeznaczonych na program sięga ok. 2,27 mld euro. Niemal 387 mln euro z tej kwoty przypisano do województwa podlaskiego.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę