Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Grzeją, że aż leci ogień z kominów

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Czym większe mrozy, tym większy ogień w piecach i większe zagrożenie pożarowe. Wczoraj trzykrotnie strażacy wyjeżdżali do gaszenia palących się sadzy w kominach. Dwa zdarzenia miły miejsce w Łomży, jedno w Piątnicy. Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży przypomina o konieczności czyszczenia kominów. Zgodnie z prawem trzeba to robić cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym, a dwa razy w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym. Niestety bardzo często o tych obowiązkach mieszkańcy zapominają, a kominy nie są czyszczone czasami przez całe lata.

Wczoraj przed południem – w odstępie zaledwie kilku minut – strażacy odebrali wezwania do dwóch pożarów sadzy w kominie. Pierwsze (godz. 11.48) dotyczyło domu przy ul. Włościańskiej w Piątnicy, drugie (godz. 11.55) domu przy ul. Piaski w Łomży. Zarówno w obu tych pożarach, jak i  wieczornym przy ul. Sikorskiego w Łomży, dzięki szybkiej interwencji strażaków strat udało się uniknąć, ale pożar sadzy w kominie jest groźny – ostrzegają strażacy. Pożar może doprowadzić do pęknięcia komina, a w konsekwencji ogień może przenieść się do wnętrza pomieszczenia np. pod dach o palnej, drewnianej konstrukcji. Zagrożeniem są też wylatujące z komina w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy.

Strażacy przypominają też, że po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza, aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Ostrzegają że przez nieszczelne przewody do wnętrza domu może dostawać się m.in. szczególnie groźny bo niewyczuwalny – tlenek węgla, czyli czad.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę