Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Spokojnie, to tylko zima...

Główne zdjęcie
Poranek

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów dzisiejsze opady śniegu okresami mogą być dość intensywne, i przez cały dzień towarzyszył im będzie wiatr wschodni, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, który będzie powodował zawieje śnieżne. Wszystko to przy niskich temperaturach, które maksymalnie wyniosą od -12º do -10ºC, co sprawi, że temperatura odczuwalna sięgnie –30ºC.

Bogumiła Dąbrowska-Sakowicz, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW, ostrzega przede wszystkim kierowców. Zawieje i zamiecie śnieżne, skutecznie dziś mogą utrudniać jazdę po drogach regionu. Policjanci zaś podkreślają, że poza zmianą opon na zimowe, bardzo ważne jest skoncentrowanie i jazda z prędkością bezpieczną dostosowaną do aktualnie istniejących warunków i sytuacji na drodze, a podczas jazdy po mieście bezpieczną odległość od poprzedzającego auta, aby nie najechać na jego tył, gdy kierowca tego pojazdu zahamuje. Przypominają też, że podczas opadów, oprócz świateł mijania, należy używać również świateł przeciwmgłowych przednich, jeżeli zaś zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów – należy również włączyć tylne światła przeciwmgłowe.
- Istotne jest także w czystości szyb, lusterek oraz kloszy świateł naszego pojazdu, a także o oczyszczenie całego auta ze śniegu i lodu – mówi podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP, i przypomina o uzupełnieniu zbiorniczka płynu do spryskiwaczy, najlepiej takim płynem, który nie zamarza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę