Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Krzyże na kościele św. Boboli

Krzyże o wysokości 4,5 m zwieńczyły kopuły, które wczoraj ustawiono na wieżach nowo budowanej świątyni parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Każda z kopuł ma po 16,5 m wysokości dzięki temu krzyże górują nad miastem – podkreśla ks Andrzej Popielski, proboszcz parafii.

Parafia św. Andrzeja Boboli to najmłodsza z łomżyńskich parafii. Została erygowana w 2003 roku, a budowę kościoła rozpoczęto dwa lata później. Ustawienie kopuł z krzyżami na dwóch kościelnych wieżach, jest zamknięciem kolejnego etapu budowy świątyni i zakończeniem sezonu budowlanego na ten rok – mówi proboszcz parafii ks Andrzej Popielski.
Krzyże, które zwieńczają ustawione wczoraj na wieżach nowego kościoła kopuły, 31 października, na zakończenie uroczystości związanych z rokiem świętego Brunona z Kwerfurtu, poświęcił biskup łomżyński Stanisław Stefanek. To właśnie na terenie tej parafii znajduje się Stara Łomża, gdzie według legendy pierwszy kościół na północnym Mazowszu miał założyć misjonarz tych ziem - św. Brunon.

Krzyże znajdują się około 40 metrów nad ziemią. Tyle łącznie mierzą kościelne wieże z kopułami.

Fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę