Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Lewy” alkohol i przemycane papierosy w Łomży

Ponad 200 litrów wódki i spirytusu i ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znalazł tzw. patrol skarbowy w jednym z lokali w Łomży. Wszystko zaczęło się od zatrzymania przez grupę mobilną UKS w Białymstoku nissana. Okazało się, że jego pasażer, obywatel Białorusi, przewoził kilkaset paczek papierosów bez znaków akcyzy. Kontrolujący postanowili przeszukać mieszkanie i jak podkreśla Izabela Głowacka z UKS w Białymstoku był to strzał w dziesiątkę! Posesja, którą wynajmował bardziej przypominała magazyn czy też „dziuplę przemytniczą” niż lokal mieszkalny.

Do zatrzymania samochodu, którym poruszał się Białorusin doszło nocą z środy na czwartek w Łomży.  W trakcie kontroli okazało się, że pasażer, 52 letni mężczyzna, obywatel Białorusi zamieszkujący w Polsce przewoził w nim kilkaset paczek papierosów bez znaków akcyzy. Idąc tym tropem postanowiono przeszukać jego mieszkanie i tu odnaleziono prawdziwy magazyn.
- Znajdowało się tam prawie 22 tys. paczek papierosów oraz  ponad 200 litrów wódki i spirytusu. W wyniku przeszukania znaleziono również polskie banderole na alkohol oraz nakrętki  i etykiety polskich wódek i spirytusu – wylicza  Izabela Głowacka.
Białorusin, najprawdopodobniej rozrabiał spirytus i przelewał do butelek, które oznaczał następnie polskimi etykietami i sprzedawał. Na razie nie wiadomo ile podrobionego alkoholu trafiło na polski rynek i w jaki sposób alkohol był rozprowadzany. Wiadomo jednak, że uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosły co najmniej 270 tys. zł.
Znaleziony w łomżyńskim magazynie towar zatrzymano i zabezpieczono. Jego właściciel – jak informuje UKS - poddał się dobrowolnej odpowiedzialności karnej i zapłacił 15 tys. zł grzywny.

Izabela Głowacka dodaje, że w ostatnim tygodniu grupa realizacyjna Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku wykryła łącznie ponad  25 tys. paczek papierosów, a Skarb Państwa stracił z tego tytułu prawie 332 tys. zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę