Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Podlaskie szpitale nie podpisują nowych kontraktów - chcą większych pieniędzy

Ani jeden podlaski szpital powiatowy nie podpisał kontraktu z NFZ na przyszły rok. Fundusz proponował bowiem o 10 procent mniej niż w tym roku. Zdaniem dyrektorów szpitali i starostów to stanowczo za mało. ''Dzisiaj w tej sprawie stanowisko do Minister Zdrowia wystosował konwent starostów województwa podlaskiego, który zebrał się w Białymstoku’’ – mówi przewodniczący konwentu, starosta augustowski Franciszek Wiśniewski. ''Stanowisko jest takie, że żaden dyrektor szpitala w województwie podlaskim nie podpisze kontraktu mniejszego, niż kontrakt na 2009 rok''.

W Lublinie obraduje konwent starostów 5 województw ściany wschodniej. Podobnie jak podlascy starostowie, domagają się oni równego traktowania pacjentów w całej Polsce. Stosowany do tej pory algorytm podziału pieniędzy przez NFZ powodował, że nasze szpitale zadłużały się. Nie mogły też się modernizować aby dostosować się do unijnych wymogów - mówi Franciszek Wiśniewski. ''Ten algorytm był niekorzystny dla wszystkich województw ściany wschodniej. Nasze województwo traciło rocznie około 150 mln złotych, mając nadwykonania w granicach 100 milionów. Będziemy się domagali zwrotu tych pieniędzy i wyższych kontraktów na przyszły rok dla naszych szpitali'' – dodaje.

Stanowiska starostów podlaskich i z całej ściany wschodniej trafią dzisiaj do Minister Zdrowia. Jak mówi szef podlaskiego NFZ, Jacek Roleder – ''Negocjacje trwają. Nie można na razie przesądzać ich wyników''. Co najważniejsze - jak dodaje - na razie pacjenci nie są zagrożeni bo obowiązują jeszcze tegoroczne umowy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę