Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

(nie)Szczęśliwa trzynastka

Minister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził przedłożoną przez wojewodę podlaskiego listę wniosków o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2007-2013. Na liście znalazło się 15 wniosków zgłoszonych przez powiaty oraz 31 wniosków gmin. W tej grupie są tylko cztery z naszego regionu. W ostatniej chwili z dofinansowania wypadł wniosek dotyczący przebudowy drogi Serwatki – Kupnina w gminie Nowogród.

Lista przedłożona przez wojewodę podlaskiego jest trzynastą zaakceptowaną w tej edycji NPPDL.
Łączna kwota jaką otrzymają samorządy na przyszłoroczne inwestycje drogowe wyniesie niespełna 54 mln zł, podczas gdy w tym roku na ten cel wydano 62,5 mln zł. 
Wśród wniosków gminnych na uznanie i wsparcie z naszych zasłużył tylko ten złożony przez wójta gminy Wizna dotyczący przebudowy ul. Kopernika. Remont 1,7 km ulicy ma kosztować 2,5 mln zł, przy czym 50% kosztów ma pokryć rząd w ramach NPPDL.
W drogach powiatowych przeszły trzy nasze wnioski - jeden z miasta Łomża i po jednym z powiatów grajewskiego i wysokomazowieckiego. Łomża otrzyma wsparcie przy budowie 554 metrów ul. Łąkowej (całość prac oszacowano na ponad 2,5 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 1 mln 292 tys zł), zarząd powiatu grajewskiego w ramach drugiej edycji NPPDL przebuduje 800 metrów ulicy Elewatorskiej łącznie ze skrzyżowaniem z ul. Robotniczą (dofinansowanie w wysokości 2 mln 556 tys zł.), a zarząd powiatu w Wysokiem Mazowieckiem ciąg drogowy Klukowo – Łuniewo Wielkie – Ciechanowiec, na który ma otrzymać ponad 2,15 mln zł wsparcia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę