Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Zrób „szlachetną paczkę”

To już ostatnia szansa, aby przed świętami Bożego Narodzenia podarować potrzebującej rodzinie „szlachetną paczkę”. Zbiórkę świątecznych paczek do końca tygodnia w całej Polsce organizuje stowarzyszenie „Wiosna”. Na jej liście rodzin potrzebujących pomocy jest także 28 z okolic Łomży. Cała idea szlachetniej paczki sprowadza się do tego, że jedna rodzina, szkoła, lub firma zrobi paczkę innej rodzinie. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, zapoznać się z potrzebami poszczególnych rodzin i wybrać tę której chce się podarować świąteczną paczkę.

W Polsce obecnie 4,5 mln osób żyje na skraju ubóstwa, co oznacza, że aż 12% ludzi pozostaje poniżej granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego – brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości (dane z raportu GUS za rok 2005).
„Szlachetna paczka” jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Jak podają organizatorzy poprzez akcję chcemy podkreślić, że dobra pomoc - to pomoc skuteczna. Powinna się wiązać z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i konkretną odpowiedzią na te potrzeby.
Dlatego na stronie internetowej  www.szlachetnapaczka.pl, przy każdej rodzinie potrzebującej pomocy jest dokładny opis, dzięki któremu można poznać rodzinę i jej potrzeby. W regionie Łomży magazyn stowarzyszenia Wiosna znajduje się w Śniadowie. Będzie on otwarty: w trakcie lekcji w Szkole pn-pt 8:00 - 15:00 w razie potrzeby także poza godzinami pracy. Finał akcji – czyli czas w którym paczki mają trafić do potrzebujących – to najbliższy weekend 12-13 grudnia.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę