Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie rośnie nam lawinowo

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Stopa bezrobocia w Łomży przekroczyła już 14%. Na koniec listopada w łomżyńskim zatrudniaku zarejestrowanych było 5213 osób. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ich liczba zwiększyła się o 338 osób. Gdy dane porównujemy w ujęciu rocznym okazuje sie, że okazuje się, że dziś bezrobotnych jest o niemal 40% więcej niż w listopadzie 2008 roku.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu listopada 2009 roku była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec listopada 2008 roku o 1485 osób (liczba kobiet zwiększyła się o 539 osób). Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,1% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3291.
Przez cały listopad do urzędu zgłosiło się  834 bezrobotnych, przy czym zdecydowana większość z nich (689 osób) nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie z rejestrów wykreślono niespełna 500 osób, przy czym tylko 218 z nich dlatego że podjęło pracę.
- Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany z ograniczeniem kierowania na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, rejestracją osób po zakończonych aktywnych formach przeciwdziałania, zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego, zakończeniem prac sezonowych w budownictwie, rolnictwie itp. - oceniają pracownicy PUP.
W listopadzie pracodawcy zgłosili do łomżyńskiego PUP tylko 51 ofert pracy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę