Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zagrożenia już nie ma. WZGS otwarty

Przez ponad sześć godzin trwała akcja związana z wypompowywaniem gazu ze zbiorników stacji paliw na terenie dawnej bazy WZGS przy ul Piłsudskiego w Łomży. Rano – na razie z nieustalonych przyczyn – został wyrwany zawór w jednym ze zbiorników, a przez dużą dziurę – średnicy ok. 4 cm gwałtownie ulatnia się gaz. Wezwani na miejsce ratownicy ewakuowali pracowników okolicznych firm i zamknęli całą bazę. Niebezpieczny wyciek udało się stosunkowo szybko zatamować, ale całkowite usunięcie zagrożenia wymagało opróżnienia zbiorników z gazem, co zajęło kilka kolejnych godzin.

Do groźnego zdarzenia doszło około godziny 7.38. Już minute później na miejsce wezwano strażaków, którzy ewakuowali około 40 osób znajdujących się w tym czasie na terenie dawnej bazy WZGS. Natychmiast odłączone też dopływ energii elektrycznej do wszystkich obiektów, a ubrani w specjalne kombinezony strażacy zaczopowali otwór w zbiorniku z gazem. 
Przez kolejnych sześć godzin trwała akcja związana z opróżnieniem uszkodzonego zbiornika. Większą część gazu udało się przepompować do podstawionej cysterny, ale ostatnie ponad 100 litrów strażacy musieli wypalić.

Akcja zakończyła się dopiero po godzinie 14. Wówczas też zabezpieczający teren policjanci otworzyli ruch na tym terenie i właściciel firm, oraz ich pracownicy mogli wejść do swoich pomieszczeń.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę