Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wspaniała orkiestra niepełnosprawnych

Grali na całego, śpiewali od serca i cieszyli się spotkaniem na scenie podopieczni 13 domów pomocy społecznej z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Przez cały czwartek, 3 grudnia br., uczestniczyli w I Warsztatach Muzycznych „Wspaniała orkiestra”, wieczorem dali wzruszający koncert w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, zaś stowarzyszenie „Pomocna dłoń” uhonorowało swych darczyńców.

- Muzyka wpływa pozytywnie na samopoczucie wychowanków, rozwija talenty i zachęca ich do większej mobilizacji w działaniu – twierdzi siostra Aniela z zakonu bernardynek misjonarek, który opiekuje się i wspiera ludzi z upośledzeniami w Domu Pomocy Społecznej Tęczowy Dom w Ełku. - Łomżyński pomysł warsztatów muzycznych jest trafny, spotkanie udane, a atmosfera znakomita!
Siostra Aniela jest organistką w ełckiej katedrze, w zakonie spędziła lat 20, a niepełnosprawnymi zajmuje się od lat sześciu. W trakcie koncertu zebrała zasłużone brawa za ładną grę na gitarze.
Koncert był okazją, aby prezes Franciszek Chrzanowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna dłoń” podziękował wolontariuszom i sponsorom. Dwunastu ludzi, którzy oddali 1 procent podatku na działalność stowarzyszenia, propagują je i spieszą z mu z pomocą, otrzymało prace plastyczne wychowanek DPS w Łomży.
Półtoragodzinny koncert poprowadziła Zuzanna Laskowska z DPS w Łomży. Udana prezentacja pokazała, że powody do niekłamanych wzruszeń mieli wychowankowie domów pomocy społecznej, m.in., z Tykocina, Siemiatycz, Nasielska, Giżycka, Kowali Oleckich i Ostrołęki. Z kolei muzykoterapeuci mieli powody do satysfakcji, że osoby niepełnosprawne intelektualnie posiadają zdolności artystyczne i wrażliwość, którymi mogą  podzielić się w trakcie warsztatów i występów.
- Mieliśmy za zadanie bawić się instrumentami, a śpiewających podopiecznych „wyłuskaliśmy” przy okazji – wyjaśnia cel zajęć muzykoterapeutka Stanisława Chyl z DPS w Łomży, czuwająca nad przebiegiem warsztatów i koncertu finałowego ze Sławomirem Śledziewskim. - Nasze aranżacje powstawały zwykle na gorąco we współpracy z muzykoterapeutami z innych ośrodków.
Udane warsztaty stowarzyszenie „Pomocna dłoń” zorganizowało dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Białymstoku.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę