Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wyrwało zawór, groziło wybuchem. WZGS zamknięty

Około 40 osób – pracowników hurtowni i firm działających na terenie dawnej bazy WZGS przy ulicy Piłsudskiego w Łomży – zostało nad ranem ewakuowanych przez straż pożarną. Początkowo podawano, że w działającej tu stacji paliw rozszczelnił się zawór instalacji gazowej. Z najnowszych informacji wynika, że wyrwało zawór znajdujący się na górze zbiornika z gazem, który ulatniał się przez dziurę o średnicy ok. 4 cm. - To było bardzo niebezpieczne zdarzenie – mówi starszy brygadier Jan Chludziński, zastępca komendanta PSP w Łomży. - Dziura została zaczopowana i niebezpieczeństwo wybuchu zostało już zażegnane, ale cała baza pozostaje zamknięta.

Zgłoszenie o ulatniającym się gazie strażacy odebrali o godzinie 7.39. Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy zaczopowali otwór w zbiorniku z gazem, ale konieczne jest  jeszcze bezpieczne wypompowanie gazu. Na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi. Jan Chludziński zastępca komendanta PSP w Łomży podaje, że w Łomży nie ma sprzętu którym można by bezpiecznie takie wypompowanie przeprowadzić.
Cała baza WZGS został uznana za strefę zamkniętą. Odłączono prąd i zamknięto wjazd. Poza ratownikami nikt tam nie może przebywać. Pracownicy działających tu firm zostali poproszeni by przyszli na 12.00 jeśli do tego czasu uda się usunąć zagrożenie rozpoczną pracę, jeśli nie wrócą do domów.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę