Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Kolejny proces ws. odszkodowania za obwodnicę

Ponad 43 milionów zł domaga się od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spółka Budimex Dromex. Ma to być odszkodowanie za zerwanie kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa. Wczoraj, 1 grudnia, przed sądem w Warszawie rozpoczął się proces w tej sprawie.

Budimex Dromex twierdzi, że zgodnie z umową - za przerwanie budowy obwodnicy należą się firmie kary umowne wraz z odsetkami. Z kolei rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Marcin Hadaj, tłumaczy, że "kontynuacja budowy obwodnicy była niemożliwa, ponieważ sąd uchylił pozwolenie na budowę trasy, m.in. ze względu na wadliwie wydaną decyzję środowiskową". Dlatego Generalna Dyrekcja uważa, że to nie ona powinna być adresatem pozwu, bo to nie ona jest odpowiedzialna za wydawanie decyzji środowiskowych.

Sprawą już wcześniej zajmował się sąd w Białymstoku. Nakazał wtedy Generalnej Dyrekcji wypłacić firmie Budimex Dromex 43 mln zł. Sąd nie słuchał jednak wtedy argumentów drogowców, a decyzja zapadła tylko w oparciu o złożone dokumenty.

Generalna Dyrekcja złożyła sprzeciw i dlatego rozpoczął się proces przed sądem w Warszawie. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na koniec stycznia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę