Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Mniej mleka w szkole

Od jutra zaczną obowiązywać przepisy ograniczające program „Szklanka mleka”. Mleko będzie trafiać do dzieci nie przez cały rok szkolny, ale przez osiem miesięcy. Ponadto nie, jak do tej pory, przez pięć, ale przez trzy dni w tygodniu. Jak podaje Rzeczpospolita minister rolnictwa Marek Sawicki w piątek złożył podpis na rozporządzeniu, a dziś dokument powinien zostać opublikowany. Tymczasem postępowaniem rządu krytykują mleczarze.

Zmiany w programie „Szklanka mleka” tłumaczone są koniecznością oszczędności. W budżecie brakuje na ten cel ponad 100 mln zł. Z wyliczeń Agencji Rynku Rolnego wynika, że na realizację programu w dotychczasowym kształcie potrzebne byłoby w 2010 r. ok. 202 mln zł. Tymczasem w ustawie budżetowej resort finansów przygotował na ten cel nieco ponad 89 mln zł.
Postępowaniem rządu oburzeni są mleczarze. Agnieszka Maliszewska, szefowa Polskiej Izby Mleka mówi Rzeczpospolitej, iż o  tym, że zmiany będą jednak obowiązywać, spółdzielnie mleczarskie powinny wiedzieć z wyprzedzeniem.
W ubiegłym roku szkolnym w programie brało udział ponad 40 mleczarni. Wśród tych, które dostarczyły najwięcej mleka, jest Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, która na linie do produkcji mleka w małych kartonach wydała do tej pory ok. 20 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę