Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Andrzejkowa „dyskoteka”

Nocą z soboty na niedziele na drogach województwa podlaskiego policjanci przeprowadzili akację pod kryptonimem „dyskoteka”. W ciągu ośmiu godzin (od godz. 20 do 4) skontrolowano ponad 1200 samochodów i zatrzymano 24 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich były młode osoby, które wracały z dyskotek wioząc cały samochód pasażerów.

Jak podaje podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku w akcję w całym województwie zaangażowanych było łącznie 76 policjantów, który zatrzymali i skontrolowali  1226 kierowców. Głównym założeniem akcji przeprowadzonej po sobotnich dyskotekach andrzejkowych było zatrzymywanie kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę po alkoholu czy narkotykach.
- Często osoby w takim stanie wiozą całe pojazdy pasażerów, narażając nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych na poważne niebezpieczeństwo – podkreślają policjanci.
Okazało się że takich „śmiałków” ciągle nie brakuje. Tylko podczas tej akcji zatrzymano 24  nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą  był 47-letni mieszkaniec Białegostoku, u którego badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu.
Jak relacjonują policjanci jego zatrzymanie miało dość nietypowy przebieg. Jadącego od krawężnika do krawężnika forda zauważono na jednej z ulic Białegostoku. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania i dopiero po kilkuset metrach został zmuszony przez trzy radiowozy do zjechania na pas dzielący jezdnie. Gdy się zatrzymał dosłownie wypadł zza kierownicy na asfalt. Twierdził, że wypił tylko dwa piwa, a do domu ma blisko więc postanowił wrócić samochodem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę