Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Łomża: wyrok w sprawie grupy Generała

Główne zdjęcie
Odczytywanie wyroku

Kary więzienia od 2 do 7,5 lat, przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści z handlu narkotykami oraz grzywny do 5 tys. zł - orzekł łomżyński sąd wobec oskarżonych w tzw. sprawie grupy Generała. Sąd uznał wiarygodność świadka oskarżenia, byłego członka tej grupy, Mariusza S., którego zeznania w głównej mierze obciążyły byłych kolegów. Mariusz S. razem z byłymi kolegami oskarżał też sam siebie. Pozwoliło to uznać jego zeznania za wiarygodne, ponieważ w hierarchii grupy był osobą znaczącą.

"To, że akurat tych siedemnastu mężczyzn zasiadło na ławie oskarżonych to przypadek" - przyznał przewodniczący składu orzekającego - "Mieli różne znaczenie w grupie, ale wysokość wymierzonych kar to odzwierciedla".

Najwyższą karę otrzymał Grzegorz M.- jednen z przywódców grupy, który - zdaniem sędziego - powinien spędzić w wiezieniu 7 i pół roku i zapłacić 47 tys. Sąd uznał, że o tyle wzbogacił się na handlu narkotykami.

Na 5 lat pozbawienia wolności sąd skazał Tomasza A. i Arkadiusza B., na 4 i pół roku - Grzegorza R., Roberta S., i Artura S. Pół roku krótsze kary orzeczono wobec Ryszarda G., Andrzeja Ch., Pawła W. i Pawła T. Pozostali oskarżeni, z wyrokami 2-2,5 roku pozbawienia wolności już zakończyli odbywanie wyroków lub skończą niebawem, ponieważ do kary sąd zaliczył im areszt tymczasowy.

Sąd podzielił przekonanie prokuratury, że wszyscy oskarżeni (poza jednym - Pawłem T.) działali w grupie, odrzucił jednak twierdzenie, że był to związek przestępczy o charakterze zbrojnym.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę