Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyrok w sprawie ludzi „Generała”

Główne zdjęcie
Odczytywania wyroku przez sędziego Jana Leszczewskieg

Sędzia Jan Leszczewski z Sądu Okręgowego w Łomży przed południem rozpoczął odczytywanie wyroku w tzw. sprawie gangu Sławomira W. pseudonim „Generał”. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, których prokuratorzy z Prokuratury Krajowej w Gdańsku oskarżyli o działanie w związku przestępczym i zarzucili im m.in. handel narkotykami, podpalenia, rozboje, kradzieże z włamaniami i czerpanie korzyści z prostytucji. Odczytywanie wyroku potrwa kilka godzin.

Oskarżeni mają od 25 do 54 lat. Prokuratorzy żądali dla nich kar od czterech i pół roku do dziewięciu lat pozbawienia wolności, grzywien od 10 do nawet 45 tys zł i nawiązek na rzecz przeciwdziałania narkomanii w wysokości od 5 do 15 tys. zł.. Według prokuratury grupa przestępcza działała na terenie Łomży i w regionie w latach 1998 – 2006. W tym czasie jej członkowie mieli na rynek wprowadzić nie mniej niż 100 kilogramów amfetaminy, tyle samo marihuany oraz około 15 tys. sztuk tabletek ekstazy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę