Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

W „wieżowcach” zabraknie wody?

Nocą z wtorku na środę i w środę rano na wyższych kondygnacjach budynków w Łomży mogą wystąpić braki wody – ostrzega Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zakłócenia w dostawie wody, a także spodziewane pogorszenie jej parametrów, będzie miało związek z planowanym zamknięciem na kilka godzin jednego z dwóch wodociągów którymi do Łomży jest doprowadzana woda ze studni głębinowych w Podgórzu.

Kilkugodzinne zamknięcie magistrali wodociągowej ma związek z pracami remontowymi - wymianą armatury na magistrali wodociągowej z ujęcia „Podgórze” - wyjaśnia, w specjalnym komunikacie rozesłanym do lokalnych mediów i spółdzielni mieszkaniowych Gilbert Okulicz – Kozaryn wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Ekipy remontowe wyłączą wodociąg biegnący do miasta z ujęcia w Podgórza wzdłuż Szosy Zambrowskiej. Wyłączenie nastąpi we wtorek (24 listopada) o godzinie 22.00 i zgodnie z planem wszystko powinno wrócić do normy w środę (25 listopada) rano - do godziny 8.00.
- Będziemy wymieniać stare zasuwy i wstawiać jeszcze jedną zupełnie nową – mówi wiceprezes MPWiK.
W tym czasie Łomża w wodę będzie zasilana normalnie z ujęcia na Rybakach, oraz z Podgórza, ale tylko przez węzeł biegnący wzdłuż Szosy do Mężenina.
- Przebarwień wody raczej nie da się uniknąć, ale być może mniejszego ciśnienia w kranach nikt nie odczuje – mówi wiceprezes Kozaryn, dodając, że ostrzeżenie o możliwych brakach wody na wyższych kondygnacjach budynków wydano aby mieszkańcy mogli się przygotować także i na taką ewentualność.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę