Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Przedszkolaki z gminy Łomża nie przyjdą do miasta?

Od grudnia w Wygodzie pod Łomżą powstanie pierwszy w gminie Łomża punkt przedszkolny. Miesiąc później ruszą jeszcze dwa inne - w Kupiskach i Konarzycach. Łącznie w nich ma się uczyć 75 maluchów w wieku od 3 do 5 lat. Przynajmniej część z tych dzieci dotychczas dowożono do przedszkoli w mieście.

O utworzeniu punktów przedszkolnych zdecydowali radni gminy. Jak tłumaczy Barbara Sobczyńska-Wanke sekretarz gminy Łomża, to zaspokojenie potrzeb mieszkańców, którzy chcą posyłać dzieci do przedszkoli najbliżej swoich domów, ale przyznaje także że to pokłosie rachunków jakie, za edukowanie przedszkolaków z miejscowości wokół Łomży, gminie wystawiało miasto Łomża.
- Ze szczegółowo skalkulowanych kosztów wynika, że w 2008 roku (przy obecnej liczbie dzieci) miesięczne utrzymanie przedszkolaków z Gminy Łomża wyniesie 23667 zł – mówił w marcu 2008 roku Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. To wówczas miasto po raz pierwszy domagało się od wiejskich samorządów zapłaty rachunków za przedszkolaków. 

Punkty Przedszkolne w Kupiskach i w Wygodzi będą działały przy szkołach podstawowych, a Konarzycach siedzibą będą pomieszczenia przy filii Biblioteki Publicznej Gminy Łomża. 
Pierwszeństwo w przyjęciu do punktów mają dzieci rodziców zamieszkujących na terenie Gminy Łomża, ale Barbara Sobczyńska-Wanke podkreśla, że jeśli byłyby jakieś wolne miejsca mogłyby tu uczęszczać także dzieci z okolicznych gmin.
Zajęcia w placówkach będą prowadzone od poniedziałku do piątku przez cały rok szkolny z wyjątkiem ferii zimowych i wakacji letnich. W zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zajęcia w wymiarze 5 godzin dziennie, są bezpłatne, ale na wniosek rodziców będą mogły być prowadzone odpłatnie dodatkowe zajęcia edukacyjne. Rodzice, którzy chcieliby posłać swoje dzieci to tych nowych placówek, z wnioskami o przyjęcie powinni zwracać się do dyrektorów szkół podstawowych w Kupiskach, Konarzycach i w Wygodzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę