Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżę zaplanują w Olsztynie

Samorząd Łomży przystępuje do opracowania nowego projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Dokument ma dotyczyć całej powierzchni Łomży czyli 3267 ha. Właśnie wyłoniono architektów, którzy w ciągu najbliższych 24 miesięcy, mają wykonać to zadanie.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego to dokument który określa planowany sposób zagospodarowania całego terytorium gminy. W nim znajdują się informacje o wskazaniu obszarów przeznaczonych pod zabudowę mieszkalną czy przemysłową, wskazania terenów zielonych, na których budowy nie można prowadzić, oraz  m.in wytyczenie przebiegu głównych szlaków komunikacyjnych. Dokument mimo, że jest przyjmowany przez radę gminy nie ma rangi przepisu prawa miejscowego, ale stanowi podstawę do opracowania poszczególnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Do opracowania Studium Łomży zgłosiło się trzech chętnych. Przetarg wygrało Konsorcjum dwóch firm z siedzibą w Olsztynie. Za opracowanie dokumentu chcieli tylko nieco ponad  134 tys zł. Dwaj pozostali wykonawcy, w tym biuro projektowe architekt Katarzyny Kuźniak z Białegostoku, która łomżyńskim palami zajmuje się już od lat, wartość tego zadania wyceniali niemal dwa razy drożej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę