Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

II Konferencja - Wystawa FERMA BYDŁA w Łomży

W dniach 21 - 22 listopada, już po raz drugi w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży organizowane są targi FERMA BYDŁA, przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Krajowego Stowarzyszenia Promocji Obszarów Wiejskich. Imprezę patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ten rok to bardzo trudny okres dla branży, a w szczególności dla hodowców. Ceny mleka w niektórych regionach kraju spadły do poziomu, który nie gwarantuje opłacalności produkcji, przez co wielu rolników zrezygnowało z hodowli bydła. Regionalne Związki Hodowców szacują, że w niektórych regionach kraju od 2004 roku z produkcji mleka zrezygnowało około 70% dostawców. Mimo tak niekorzystnych warunków na Podlasiu sytuacja wciąż nie wygląda najgorzej, a polskie "zagłębie" mleczarskie produkuje pełną parą.
Związki hodowców bydła z Podlasia, Mazowsza oraz Warmii i Mazur podjęły się aktywnego udziału w organizacji FERMY BYDŁA w Łomży oraz zapewnienia przyjazdu producentów mleka i żywca wołowego.
W trakcie imprezy odbędzie się 25 wykładów najlepszych teoretyków i praktyków z zakresu hodowli bydła, trzody i żywienia zwierząt, mechanizacji,  higieny zdrowia, itp. Dobierając tematykę wykładów organizatorzy starali się, aby odpowiadała ona bieżącym potrzebom hodowców i traktowała o najbardziej aktualnych problemach nękających branżę. Targi oprócz funkcji edukacyjnej, spełniają też inną - są okazją do spotkania hodowców z przedstawicielami kilkudziesięciu firm oferujących maszyny, urządzenia, pasze, zwierzęta itp.
Szczegóły imprezy dostępne  są na stronie:
http://www.wsa.edu.pl/2007/news.php?readmore=143


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę