Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Przekroczenia kwoty mlecznej nie będzie?

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po sześciu miesiącach roku kwotowego wyniósł ok. 53% - podała Agencja Rynku Rolnego. Wskazuje to na 1% wzrost wysokości skupu mleka w stosunku do skupu odnotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku kwotowego, jednakże – jak podkreśla Agencja - wzrost wysokości skupu wykazuje tendencję spadkową.

Jak podała ARR na podstawie miesięcznych informacji przekazywanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR w okresie od kwietnia do września 2009 r. w Polsce skupiono - po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu - ok. 4,85 mld kg mleka.

Tymczasem jak wynika z danych serwisu www.kwotymleczne.com średnie ceny sprzedaży kwoty mlecznej ustalone na podstawie transakcji zawieranych za pośrednictwem serwisu w listopadzie w województwie podlaskim spadły o 3 grosze w porównaniu z cenami z października i kształtują się teraz na poziomie 20 groszy za kg, a na Mazowszu wzrosły o 1 grosz i wynoszą 19 gr/kg.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę