Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sąd: prezydent Łomży może pełnić obowiązki

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński

Sąd Rejonowy w Białymstoku uchylił zakaz pełnienia funkcji zastosowany przez prokuraturę wobec prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, podejrzanego o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy zarządzaniu gminnymi nieruchomościami. Jak wyjaśnił PAP sędzia Andrzej Gołaszewski, kierownik sekcji ds. nadzoru nad postępowaniem przygotowawczym Sądu Rejonowego w Białymstoku, choć sąd nie kwestionuje ustaleń prokuratury, to uważa, że dla zapewnienia prawidłowego przebiegu postępowania przygotowawczego nie jest konieczne stosowanie takich środków zapobiegawczych, które śledczy zastosowali.

Sąd uchylił też 20 tys. zł poręczenia majątkowego, zastosowanego wobec samorządowca. Postanowienia są prawomocne, co oznacza, że Jerzy Brzeziński może bez przeszkód pełnić obowiązki.
Decyzja sądu kończy spór o to, czy do uprawomocnienia się postanowienia o zakazie pełnienia funkcji Brzeziński może pełnić obowiązki. On sam wciąż przychodził do pracy mimo ocen, m.in. MSWiA, że samo wniesienie przez niego zażalenia nie wstrzymuje wykonania zakazu.

W tym samym śledztwie białostocka prokuratura zarzuty postawiła także zastępcy prezydenta Łomży, Marcinowi Sroczyńskiemu. Oprócz zarzutów przestępstw urzędniczych - także oszustwa. Chciała aresztu samorządowca, ale sąd wniosek oddalił. Prokuratorskie zażalenie będzie rozpatrywane przez sąd na początku grudnia.
Zarówno Brzeziński jak i Sroczyński nie przyznają się do stawianych im zarzutów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę