Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Żywność dla seniorów-związkowców

- My nie mamy czym zaimponować, ale dzielimy się tym, co sami dostaliśmy – mówi Jan Lisiecki, prezes zarządu rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. - Po raz pierwszy odebraliśmy z magazynu PKPS w Kownatach żywność. W czwartek (19 listopada) i w poniedziałek (23 listopada) w godz. 9 – 13 członkowie związku będą mogli odebrać bezpłatne produkty żywnościowe: cukier, mąkę, makaron, kaszę, płatki kukurydziane, herbatniki, kawę zbożową i mleko w kartonikach.

Punkt odbioru działa w budynku starostwa powiatowego przy Szosie Zambrowskiej (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego).
- Zgodnie z przepisami, które są w tym roku bardzo restrykcyjne, możemy wydawać żywność tylko osobom samotnym, których miesięczny dochód nie przekracza 716, 50 zł, a w rodzinie – 526, 50 zł na osobę – uprzedza prezes Jan Lisiecki. - Jednak nasz zarząd podjął decyzję, że w wyjątkowych wypadkach będziemy wydawać żywność także tym, gdzie dochód na osobę nie przekracza 1 tys. zł. Ludzie mają często niewiarygodnie ciężki los...
Powodem „samowolnej” decyzji łomżyńskiego zarządu PZERiI jest fakt, że potwornie drogie są leki, które razem z opłatami stałymi pochłaniają gros i tak już nie najwyższych emerytur czy rent. Niektórzy ze staruszków mają kilka długotrwałych schorzeń, a nawet zdarza się, że opiekują się innymi: utrzymują wnuczęta, gdy zmarli rodzice... - Kondycja naszych członków jest coraz gorsza – ubolewa prezes. - Coraz więcej przenosi się na drugą stronę tęczy, a niektórzy nie wiedzą, że w ogóle istniejemy.
Dziś związek skupia około 800 członków w Łomży i w powiecie łomżyńskim oraz w Kolnie i powiecie kolneńskim. Kiedyś wstępowało do związku rocznie 200 – 300 osób, a ostatnio zaledwie 50. Prezes Lisiecki zachęca do wstępowania do PZERiI, który oprócz pomocy żywnościowej organizuje wspólne zabawy i wycieczki dla członków. Chętni do wspólnego stawienia czoła samotności, chorobie i biedzie mogą w tej sprawie kontaktować się z biurem PZERiI przy Szosie Zambrowskiej od pon. do czw. w godz. 9 – 13 lub telefonicznie: 086 216 27 84.
Ponadto zarząd łomżyński PZERiI zaprasza serdecznie swoich członków i sympatyków na zabawę andrzejkową, która rozpocznie się w czwartek, 26 listopada, o godz. 16 w Barze Alicja w budynku starostwa łomżyńskiego.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę