Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Napadał z bronią w ręku...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Do dwóch napadów na ekspedientki sklepów doszło w ostatnich dniach w Łomży. Młody mężczyzna w zaciągniętym na głowie kapturze z bronią w ręku najpierw sterroryzował ekspedientkę warzywniaka z osiedla Konstytucji 3 Maja, a następnie usiłował w ten sam sposób okraść jedne ze sklepów przy Legionów. Tym razem jednak ofiara nie dała się zastraszyć i przerażony napastnik uciekł. Wczoraj został zatrzymany przez policję. Okazało się, że pistolet jakiego używał podczas napadów był plastikowa zabawką.

Jak podaje kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, zatrzymany mężczyzna to 21-letni mieszkaniec Łomży. Przyznał się do dokonania obu napadów. Policjantom nie udało sie dotychczas znaleźć pistoletu zabawki, którą się posługiwał. 21-latek mówi, że ją gdzieś zgubił.

Na początku wszystko nie wyglądało jednak tak śmiesznie jak się okazało. Do pierwszego napadu doszło w miniony czwartek i ekspedientka była przekonana, że mężczyzna w zaciągniętym na głowę kapturze ma prawdziwy pistolet. Sterroryzowana kobieta wydała mu około 300 zł znajdujące sie w kasie. Do drugiego napadu doszło w sobotę w jednym ze sklepów przy Al. Legionów. Tu razem napastnik były tak bezczelny, że przystawił ekspedientce „broń” do głowy i sam zaczął wyciągać pieniądze z szuflady pod ladą. Kobieta nie dał się zastraszyć i uderzyła napastnika w rękę w której trzymał pistolet. Jak mówiła później policjantom była pewna, że to plastikowa zabawka, a nie prawdziwa broń. Mężczyzna tak wystraszył się reakcji ekspedientki że wybiegł ze sklepu.

- Prowadzone przez naszych kryminalnych czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania sprawcy tych zdarzeń – mówi komisarz Dąbrowski. 21-latek został zatrzymany wczoraj rano i szybko przyznał się do popełnienia czynów o które podejrzewali go funkcjonariusze. Napastnikowi z pistoletem zabawką grozi do 12 lat więzienia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę