Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Powiat się buduje

- Nie widać kryzysu gospodarczego wśród inwestorów na terenie powiatu łomżyńskiego – mówi Krzysztof Kozicki starosta łomżyński. Zbliżający się ku końcowi sezon budowlany skłania do wstępnych podsumowań. W Starostwie przeliczono wydane w tym roku decyzje administracyjne dotyczące prowadzonych inwestycji budowlanych i wyszło, że ten rok „budowlanie” będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

Według danych Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Łomży przez 10 miesięcy 2009 roku urzędnicy łomżyńskiego Starostwa wydali 490 pozwoleń na budowę.
- Mając na uwadze ciągle trwający jeszcze sezon budowlany i złożone wnioski przewiduje się, że poziom wydanych pozwoleń stosunku do 2008 roku, kiedy wydano 536 decyzji zostanie przekroczony – zauważa starosta Kozicki. - Zaznaczyć należy znaczny wzrost inwestycji drogowych, dla których wydano 32 pozwolenia, w tym na budowę dróg gminnych – 17, powiatowych – 13 i krajowych – 2 pozwolenia.
Znacząca pozycją spośród wszystkich wydanych decyzji były pozwolenia dla osób fizycznych, których w sumie wydano 398. O faktycznie prowadzonych inwestycjach przez osoby indywidualne, prawne i samorządy terytorialne na terenie powiatu łomżyńskiego świadczy liczba wydanych dzienników budów. W omawianym okresie wydano 466 dzienników budów, zaś w całym ub. roku - 481 szt.
Oprócz realizowanych inwestycji, na które wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę Starostwo Powiatowe w Łomży zarejestrowało 709 zgłoszeń budów zgodnie z ustawą Prawo budowlane. W całym 2008 roku zaś, zgłoszeń takich dokonano – 629.
- Przytoczone dane wskazują, że w 2009 roku na terenie powiatu zanotujemy wzrost w zakresie wydawanych decyzji administracyjnych dotyczących prowadzonych inwestycji budowlanych – podkreśla starosta i mówi, że w takim razie nie widać kryzysu gospodarczego przynajmniej wśród inwestorów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę