Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowa Scania łomżyńskich strażaków

Główne zdjęcie
St. bryg. Ireneusz Denysiuk

Ponad 910 tys złotych kosztował ciężki samochód gaśniczy, który otrzymali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Udało się go kupić, mimo kryzysu finansów publicznych, ze środków Skarbu Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i przy wsparciu samorządów Łomży i powiatu łomżyńskiego. We wtorek oficjalnie strażakom wręczono kluczyki do nowej Scanii, choć sam samochód był już wykorzystywany przez naszych strażaków od kilku tygodni.

Uroczystego przekazania Scanii strażakom z Łomży dokonali wspólnie Wojciech Dzierzgowski Wicewojewoda Podlaski, mł. bryg. Jan Gradkowski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży oraz Krzysztof Kozicki Starosta Łomżyński. Odbierając kluczyki do samochodu st. bryg. Ireneusz Denysiuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podkreślał, że bezpieczeństwo mieszkańców regionu zależy od wielu czynników, ale pozyskanie tego samochodu będzie miało znaczący wpływ na poprawę stanu gotowości operacyjnej strażaków z powiatu łomżyńskiego.
Nowa Scania to już czwarty samochód gaśniczy w tym drugi ciężki będący na stanie łomżyńskiej Komendy. Ma nie tylko duży zbiornik na wodę, ale także podwójną kabinę dzięki czemu tym jednym samochodem na akcję może wyjechać cały zastęp strażaków.
Cała „flotylla” strażackich samochodów liczy kilkanaście pojazdów. Poza samochodami gaśniczymi są tam m.in. samochody ratownictwa technicznego, chemicznego, wodnego czy samochód ze specjalną drabiną i jak podkreślają strażacy prawie wszystkie potrzeby „pojazdowe” są już zaspokojone. Prawie, bo strażakom, o czym także wspominał komendant Denysiuk, przydałby się jeszcze nowy średni samochód ratownictwa technicznego.
- Jest on niezbędny żeby nieść szybką i skuteczną pomoc ofiarom wypadków drogowych – mówił komendant.
Strażacy na razie po ciuchu liczą, że być może i jego uda się kupić znajdując pieniądze w podobny sposób jak znalazły się one i na zakup tej Scanii, którą oficjalnie dziś otrzymali.

Przed uroczystością przekazania samochodu odbyła się uroczystość wręczenia wysokich odznaczeń dla strażaków PSP z terenu powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Wśród wręczonych były m.in. przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego srebrne medale za długoletnią służbę. Otrzymało je 12 strażaków w tym także st. bryg. Ireneusz Denysiuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, oraz jego zastępca st. bryg. Jan Chludziński.

Foto: St. bryg. Ireneusz Denysiuk
Foto: st. bryg. Ireneusz Denysiuk i Wojciech Dzierzgowski
Foto:
Foto:
Foto: Mł. bryg. Jan Gradkowski
Foto: St. bryg. Jan Chludziński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę