Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Muzeum Diecezjalne w Łomży

Zachowanie dziedzictwa kulturowego Łomży i regionu, a także zwiększenie dostępności do obiektów kultury oraz ich ochrona poprzez zapewnienie odpowiedniej jakości infrastruktury to główny cel projektu o nazwie „Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu „Narew””. W Białymstoku zarząd województwa podlaskiego i przedstawiciele Diecezji Łomżyńskiej podpisali umowę na realizację projektu z dofinansowaniem ze środków unijnych.

Projekt, w ramach którego planowany jest m.in. remont części zabytkowej i sali widowiskowej w obecnym budynku szkół katolickich przy ul. Sadowej,  wymiana posadzki w piętnastowiecznej Katedrze p.w. Św. Michała Archanioła, budowa Muzeum Diecezjalnego oraz jego wyposażenie, a także zagospodarowanie otoczenia tych obiektów i stworzenie tematycznej ścieżki kulturowo – edukacyjnej, znalazł się w przyjętym kilka lat temu Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. Teraz przyszedł czas na jego realizację. Jak podkreśla Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego wartość projektu opiewa na kwotę 9,5 mln zł, a na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczono ponad 8 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę