Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Dzięki darowiznom życie psów w łomżyńskim schronisku staje się lepsze

Główne zdjęcie
Odnowione boksy, z utwardzonymi wybiegami (fot. schronisko.4lomza.pl)

Około 170 psów, w tym 40 szczeniąt, przebywa w schronisku dla bezpańskich psów „Arka” w Łomży. Tylko na jedzenie dla tylu zwierząt miesięcznie potrzeba około 3 tys zł, a potrzeby są przecież większe - opieka weterynaryjna, opłaty za prąd, wywóz odchodów. Z pomocą przychodzą ludzie dobrej woli. Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi schronisko , z darowanego 1% podatku za rok 2008 uzbierało kwotę niemal 40 tys zł. - Za te pieniądze udało się przeprowadzić szereg prac remontowych w schronisku - podkreśla Elżbieta Piasecka – Chamryk z Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zadaszone, betonowe boksy z wybiegami. (fot. schronisko.4lomza.pl)
Zadaszone, betonowe boksy z wybiegami. (fot. schronisko.4lomza.pl)

Pieniądze na utrzymanie schroniska pochodzą przede wszystkim z miasta Łomża. To tu trafia kwota jaką samorząd uzyskuje z podatków od psów.
- Pieniądze, które otrzymujemy od miasta wystarczają zaledwie na pokrycie codziennych, podstawowych wydatków, dlatego jeśli możesz to pomóż! - apelują zajmujący się bezpańskimi psami członkowie Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Ważna jest każda pomoc, nie tylko finansowa. Do schroniska dostarczyć można m. in.: karmę, miski na wodę, obroże, smycze, koce, słomę.
Apele te nie pozostają bez odpowiedzi.
- Z 1% darowizny w podatkach za 2008 rok uzyskaliśmy kwotę 39,552,61 złotych za co bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wspomóc nasze schronisko „Arka” - mówi Chamryk, dodając że Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Uzyskane z 1% podatków pieniądze przeznaczono na konieczne remonty - m.in. stare, murowane boksy zostały przeznaczone dla małych szczeniąt i ocieplone wełną i płytami meblowymi, a podłogę wyłożono terakotą, postawiono sześć nowych boksów przeznaczonych na kwarantannę, naprawiono i pomalowano stare budy oraz odnowiono stare boksy.
- Dotychczasowy budynek szczeniakarni został zaadaptowany na potrzeby kuchni, dzięki temu zostały spełnione wszelkie warunki sanitarne. Pomieszczenia kuchenne zostały wyremontowane: podłoga jest obecnie  wyłożona terakotą, ściany glazurą, doprowadzono też wodę oraz zakupiono nowy parnik – wylicza Chamryk.
Przez środek schroniska ułożono chodnik z płytek, by łatwiej było rozwozić jedzenie dla psów bezpośrednio do boksów. Wcześniej pracownicy grzęźli w błocie, a jedzenie rozlewało się z powodu nierówności terenu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę