Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Scrabble: najdroższe słowo wszech czasów ułożono w Łomży

Główne zdjęcie
Mateusz Borsuk

Mateusz Borsuk wygrał I Otwarte Mistrzostwa Łomży w scrabble. Zwycięzca nie krył satysfakcji, gdyż dopiero od dwóch lat gra regularnie w scrabble, a wygrywając w Łomży pokonał trzech byłych mistrzów Polski. - Nie spodziewałem się takiego sukcesu, ale jestem bardzo zadowolony - mówił po dekoracji zwycięzca. – Zawdzięczam to szczęściu, ale i umiejętnościom. Turniej łomżyński przejdzie do historii Polskiej Federacji Scrabble z racji ustanowienia rekordu wszech czasów. Jeden z zawodników - Sebastian Orzelski - ułożył słowo "spóźniły", "wycenione" na 343 punkty, które stało się najdroższym słowem ułożonym w jednej partii.

Otwarte Mistrzostwa Łomży w scrabble rozegrano w sobote i niedzielę (14 - 15 listopada) w Centrum Katolickim w Łomży. W sumie udział w zawodach wzięły 43 osoby. Przyjechali gracze m.in. z Warszawy, Puław, Gdyni, Redy, Ostródy, Białegostoku, Bielska Podlaskiego
- Do Łomży przyjechałem dla przyjemności i chciałem zobaczyć jak koledzy tutaj organizują. Było super, chociażby ze względu na ten rekord i już nie mogę doczekać się następnego turnieju – mówił nam Sebastian Orzelski z Bielska Podlaskiego.
"Spóźniły" to słowo bardzo proste, ale zawiera dwie drogie literki „ó” i „ź”, a w tej grze zdobyło dwie premie trzykrotne, co w sumie dało ten rewelacyjny wynik.

- Turniej  był bardzo dobrze przygotowany i wyróżniał się dbałością o uczestnikówzdaniem - oceniał sędzia Andrzej Lożyński. - Pod względem sportowym był wyrównany choćby dlatego, że brało  w nim udział trzech mistrzów Polski.
Ważną okolicznością przemawiającą na plus dla organizatorów była ilość debiutantów. Tu w Łomży było ich aż 11. Najlepszym z łomżyniaków okazał się Łukasz Wojciechowski zajmując 25 miejsce.

 

Foto: Mateusz Borsuk
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Tomasz Zwoliński
Foto: Łukasz Wojciechowski
Foto: Krzysztof Chełstowski
Foto:
Foto:
Foto: Mateusz Borsuk

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę