Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Według MSWiA prezydent Łomży bezprawnie sprawuje obowiązki

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podczas konferencji prasowej 4.11.2009

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prezydent Łomży nie powinien dłużej pełnić swojej funkcji. Zdaniem prawników MSWiA "nawet wniesienie zażalenia przez prezydenta nie wstrzymuje wykonania prokuratorskiego postanowienia" - poinformowała Polskie Radio Białystok rzecznik Ministerstwa, Wioletta Paprocka.

Przypomnijmy, że tydzień temu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła zarzuty prezydentowi Łomży i orzekła wobec niego m.in. zakaz sprawowania stanowiska. Jerzy Brzeziński odwołał się jednak od tej decyzji, cały czas przychodzi do pracy i sprawuje swoje obowiązki.

Rzecznik MSWiA zapytana przez nas stwierdziła, że prezydent robi to bezprawnie, ponieważ prokuratorskie postanowienie obowiązuje - według ministerialnych prawników - pomimo wniesionego odwołania.

"Nie oznacza to jednak, że w mieście nikt nie rządzi"- uspokaja rzecznik. Prezydent może przekazać prowadzenie spraw miasta swojemu zastępcy, sekretarzowi gminy lub upoważnić innych pracowników samorządu do prowadzenia konkretnych spraw administracyjnych.

"Szczegółowe informacje dotyczące podejmowanych środków zapobiegawczych oraz ich skutków, w tym również w kontekście ważności podejmowanych decyzji administracyjnych należy uzyskiwać w prokuraturze prowadzącej postępowanie w sprawie prezydenta"- poinformowała rzecznik MSWiA.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę