Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Szkoły mają informować Sanepid o frekwencji

Zalecenia Sanepidu dotyczą przede wszystkim placówek, w których w ciągu tygodnia na zajęciach brakowało co piątego ucznia. Monitoring to forma akcji prewencyjnej związanej ze zwiększoną zachorowalnością na grypę sezonową oraz tą wywołaną wirusem A/H1N1. Odpowiedni raport o frekwencji w szkołach ma trafiać w każdy czwartek na biurka powiatowych inspektorów sanitarnych, a ci do piątku muszą przekazać zebrane dane do inspektoratów wojewódzkich. Te ostatecznie zbierze inspektorat główny i przekaże je kuratoriom oświaty.

W sytuacji wzmożonych zachorowań uczniów, dyrektor szkoły w porozumieniu z władzami samorządowymi może zdecydować o czasowym zamknięciu szkoły - mówi rzecznik Podlaskiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Palanis. Nie ma jednak szczegółowych wytycznych dotyczących od jakiego poziomu nieobecności jest to obowiązkowe. Dyrekcja może zdecydować o zamknięciu szkoły w dwóch przypadkach: jeśli jest bardzo zimno, oraz kiedy prowadzenie zajęć mogłoby zagrażać życiu, bądź zdrowiu uczniów - wyjaśnia Małgorzata Palanis.

Kilka dni temu właśnie z powodu ponad 30 procentowej nieobecności uczniów na lekcjach, zamknięto wszystkie szkoły w gminie Puńsk. Przerwa w nauce trwała do dziś.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę