Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Kto teraz rządzi w Łomży? (cz 3) Wojewoda pyta MSWiA

- Dopiero w piątek otrzymaliśmy oficjalne pismo z prokuratury z informacją o zarzutach dla prezydenta Łomży. Dziś wysłaliśmy pytania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z pytaniem jak mamy się ustosunkować do zastosowanego przez prokuratora zawieszenia w funkcjach prezydenta Łomży – mówił Maciej Żywno wojewoda podlaski. - Prosimy o szybką odpowiedź, ale pewnie przed 11 listopada jej nie otrzymamy – dodaje.

Przypomnijmy we wtorek prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku przedstawili  prezydentowi Łomży zarzuty przestępstw urzędniczych, a jako środek zapobiegawczy wobec niego zastosowano m.in. zawieszenie pełnienia funkcji prezydenta. Zdaniem Adama Kozuba, rzecznika prasowego tej prokuratury zawieszenie choć nie było prawomocne (prezydent ma 7 dni na złożenia zażalenia i zapowiadał, że je złoży) było wykonywalne.
Prezydent Jerzy Brzeziński utrzymuje natomiast, że pytał przesłuchującą go prokurator „czy ma przychodzić do pracy i w odpowiedzi usłyszał, że do momentu uprawomocnienia się postanowienia do pracy może przychodzić”. Ponadto zwraca uwagę, że wielu prawników twierdzi, iż decyzji o wykonalności nieprawomocnego zakazu pełnienia funkcji prezydenta miasta nie można stosować w stosunku do osoby pochodzącej z wyboru, a on ma właśnie taki mandat zaufania społecznego.

Dodajmy, że w Ustawie o samorządzie gminnym wymienione są tylko cztery „przemijające przeszkody” które mogą sprawić, że ktoś inny musiałby zastąpić wójta, burmistrza, czy prezydenta w wykonywaniu jego zadań i kompetencji. To  tymczasowe aresztowanie, odbywanie kary pozbawienia wolności wymierzonej za przestępstwo nieumyślne, odbywanie kary aresztu, lub niezdolność do pracy z powodu choroby trwającej powyżej 30 dni.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę