Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Zambrowa będzie na Euro 2012

Być może już za 26 miesięcy, ale zgodnie z dokumentami dopiero za 31 miesięcy, powinna zostać oddana do użytku obwodnica Zambrowa. Jerzy Doroszkiewicz, szef białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i Piotr Klezik, prezes Bilfinger Berger Polska S.A. podpisali umowę na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Inwestycję wyceniono na 325,6 mln zł. - Około 1/3 kontraktu powinny zrealizować firmy z regionu - oceniał po podpisaniu umowy Waldemar Siemieński z Bilfinger Berger Polska, dodając że przy budowie obwodnicy będzie pracowało około 200 osób.

Uroczystość podpisania umowy odbyła się w Urzędzie Miasta w Zambrowie. Wśród przybyłych gości był m.in. wojewoda podlaski Maciej Żywno, który podkreślał znaczenie tej umowy i znaczenie obwodnicy dla województwa.
Wychodzimy z papierów, a wejdziemy koparkami na drogę – mówił Żywno dodając, że ten fragment S-8 „to jest nasz łącznik ze stolicą kraju”
- Na każdym etapie realizacji inwestycji możecie liczyć na nasze wsparcie – mówił.
Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa ma mieć długość ponad 11 km. Zgodnie z podpisana umową na realizację zadania są 22 miesiące, ale do tego trzeba doliczyć trzy zimy, w trakcie których teoretycznie nic się nie buduje, co de facto daje okres 31 miesięcy.  
- Chcemy skrócić ten okres. Jeśli nie będzie żadnych utrudnień inwestycje powinniśmy oddać po 26 miesiącach – mówił Piotr Klezik prezes Bilfinger Berger Polska S.A. wykonawca inwestycji.
- Życzę sukcesów – odpowiadał Jerzy Doroszkiewicz, szef białostockiego oddziału GDDKiA.
Dodawał on także, że obwodnica Zambrowa to drugi odcinek krajowej „ósemki” (trzy miesiące wcześniej podpisano umowę na zaprojektowanie i zbudowanie fragmentu Białystok – Jeżewo) przebudowywany na drogę ekspresową. Dwa pozostałe odcinki tej drogi: Jeżewo – Zambrów i Zambrów – Ostrów Mazowiecka czekają na decyzje środowiskowe i jak oceniał Doroszkiewicz umowy na ich budowę będą podpisane w 2011 roku.     
Radości z podpisania kontraktu na budowę obwodnicy Zambrowa nie ukrywał burmistrz miasta Kazimierz Dąbrowski. Zwracał on jednak uwagę, że w tej umowie nie ma budowy odcinków łączących „ósemkę” z biegnącymi przez Zambrów drogami krajowymi „63” i „66”.
- Dopiero po wybudowaniu także łączników z tymi drogami będziemy bezpieczni – mówił burmistrz, przytaczając szacunkowe dane, że w 2010 roku „ósemką” przez Zambrów przejedzie dziennie 18 tys samochodów, „63” 4,9 tys, a „66” – 4,3 tys.    

Dodajmy, że w trackie jej budowy obwodnicy Zambrowa drogowcy zbudują także blisko pięciokilometrowym odcinek łączący nową obwodnicę z drogą na  Łomżę.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę