Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Jechał „na czterech gazach”

To właściwie się nie zdarza. Kierowca BMW był tak pijany, że jego „dmuchnięcie” zablokowało policyjne urządzenie do badania trzeźwości. Wcześniej 28-latek w jednej z podwysokomazowieckich wsi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a uciekając rozbił auto na płocie. Okazało się, że nie dość, że kierowca jest pijany jak mało który - jego wydech w wynikiem 4,2 promila alkoholu zablokował policyjny alkosensor, ale także nie posiada prawa jazdy.

Jak podaje policja w niedzielę przed południem dyżurny wysokomazowieckiej komendy Policji został powiadomiony o tym, że w miejscowości Dąbrowa Kity w gminie  Szepietowo pijany kierowca jeździ BMW. Natychmiast w miejsce zgłoszenia pojechał policyjny patrol. W jednej z pobliskich miejscowości mundurowi napotkali wskazany samochód. Gdy próbowali go zatrzymać kierowca BMW gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Przez około 200 metrów policjanci ścigali uciekiniera. Kierowca prowadził brawurowo, nie reagował ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Pościg za nim trwał do momentu, gdy auto na prostym odcinku drogi wpadło w poślizg, zjechało na pobocze i uderzyło w płot jednej z posesji. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowcą BMW jest 28-letni mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Przy pierwszym badaniu „pirat” drogowy zablokował alkosensor, którego wynik zatrzymał się na 4,2 promila alkoholu. Dopiero ponowne badanie alkomatem w komendzie policji wykazało u mężczyzny 4,4 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę