Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Pierwsze schronisko dla zwierząt w powiecie łomżyńskim

W Nowogrodzie powstanie pierwsze w powiecie łomżyńskim schronisko dla bezpańskich zwierząt. Schronisko poprowadzi Spółdzielnia Socjalna, którą powołano w ramach realizowanego przez starostwo projektu pt. „Spółdzielnia socjalna – Moja własna szansa na pracę”.

Starostwo powiatowe w Łomży na realizację projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskało ponad 850 tys zł. Za te pieniądze ma zostać przeszkolonych piętnastu bezrobotnych, którzy następnie poprowadzą schronisko dla psów. 
Jak podkreśla starosta Krzysztof Kozicki w budżecie projektu zaplanowano środki na przygotowanie 15 osobowej grupy do prowadzenia schroniska, ich roczne wynagrodzenie oraz przygotowanie strony formalno-prawnej i organizacyjnej Spółdzielni.

Do współpracy ze spółdzielnią gotowi są już wójtowie i burmistrzowie wszystkich gmin z powiatu łomżyńskiego. O tym mówiono podczas ostatniego Konwentu Wójtów Powiatu Łomżyńskiego. Wójtowie zobligowali się do pokrycia kosztów wybudowania infrastruktury niezbędnej do uruchomienia schroniska na terenie wskazanym przez Burmistrza Nowogrodu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę