Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkanie z "Gepardem".

Główne zdjęcie
Piotr Stępniak "Gepard"

Wspomnienia z dzieciństwa? Alkohol. Mając 11 lat wraz ze starszymi od siebie kolegami stworzył szajkę przestępczą, zajmującą się głównie kradzieżami. Meliny, porzucona szkoła i w końcu poprawczak. Odsyłany od zakładu do zakładu za ucieczki i bunty w końcu wychodzi na wolność. Jednak po napaści na tle rasowym znowu trafia do więzienia.

"Więzienie było prawdziwą szkołą zła", jak sam wspomina. Przemoc, terror, zboczenia seksualne, wyzysk - "Gepard", jak go nazywano, nasiąka tym. Po odsiadce natychmiast wpadł w świat przestępczości zorganizowanej. Jego własna rodzina rozpadła się - żona postanowiła odejść, zabierając córkę. Dzisiaj jest dla niego jasne - to jego wina. Także to, że córka jest narkomanką.
Handel narkotykami, alkoholem, wymuszenia nieuchronnie doprowadzają go ponownie pod drzwi więziennej celi. Tym razem jednak wyrok jest surowszy - 15lat. Dużo bardziej surowszy - rak. Przerzuty, ból, leczenie sprawiają, że "Gepard" nie chce dłużej żyć. Po kilku próbach samobójczych w końcu ląduje na stole opercyjnym.
"Widziałem swoją śmierć, przeżyłem śmierć kliniczną. Nie mogąc się zabić, leżąc w izolatkach zacząłem myśleć o swoim życiu.
I przypomniałem sobie słowa chłopaka na spacerniaku, że jest Jezus, który mnie kocha. Myślałem, czy Bóg może mnie kochać? Czy w ogóle istnieje?"
Odpowiedź nadchodzi szybciej niż się spodziewał. Ta odpowiedź w zaskakujący sposób zmienia jego życie...

Kościół Zielonoświątkowy zaprasza na spotkanie z Piotrem Stępniakiem. 14 listopada /sobota/, godz.18.00 w sali Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

 

tekst płatny
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę