Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Ośrodki dla uchodźców zamknięte... przez AH1N1

Główne zdjęcie
Ośrodek dla uchodźców przy ul.Wesołej w Łomży

W ośrodkach dla uchodźców w Łomży i Czerwonym Borze, podobnie jak we wszystkich innych tego typu ośrodkach w Polsce, wprowadzono obowiązujący do odwołania zakaz odwiedzin – informuje Ewa Piechota z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Zamknięcie ośrodków to - jak tłumaczy przedstawicielka Urzędu – profilaktyczne działanie mające na celu zapobieganie zachorowaniom na grypę. - Należy zaznaczyć, iż do tej pory nie wykryto wśród mieszkańców ośrodków żadnego przypadku grypy wywołanej wirusem AH1N1 – podkreśla Piechota.

Zakaz odwiedzin to nie jedyne działania profilaktyczne jakie podjęto w związku z zagrożeniem grypą.
- Na bieżąco prowadzone są szkolenia i rozmowy z mieszkańcami ośrodków w celu uświadomienia ich o zagrożeniach jakie mogą płynąć z faktu niekontrolowanego przepływu osób w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Na tablicach ogłoszeń w ośrodkach zostały wywieszone informacje na temat grypy wywołanej przez wirus AH1N1, w przygotowaniu są także ulotki w języku rosyjskim i gruzińskim dotyczące powyższego tematu – wylicza przedstawicielka Urzędu.
Te działania profilaktyczne – w tym i zamknięcie ośrodków -  wprowadzono w związku  z zaleceniami koordynatora do spraw świadczeń medycznych dla cudzoziemców działającego w ramach Urzędu. 

Piechota wyjaśnia także nowe osoby składające wnioski o nadanie im statusu uchodźcy są na bieżąco przyjmowane do ośrodków dla cudzoziemców w dotychczasowym trybie, czyli po przeprowadzeniu badań medycznych (tzw. filtr epidemiologiczny) oraz sprawdzeniu statusu prawnego w ośrodkach recepcyjnych Urzędu (w Dębaku i Białej Podlaskiej). Dopiero stąd cudzoziemcy są kierowani w celu zakwaterowania do innych ośrodków na terenie kraju w tym także do Łomży i Czerwonego Boru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę