Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bezprawne decyzje w sprawie działki na Poligonowej?

Główne zdjęcie
Zakład który funkcjonuje na spornej działce

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku będzie sprawdzał czy podjęta w 2007 roku uchwała Rady Miasta Łomża „w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu” działki przy ulicy Poligonowej oraz dwa wydane na jej podstawie zarządzenia prezydenta Łomży, które umożliwiły podpisanie umowy z przedsiębiorcą, są zgodne z prawem. Wojewoda podlaski Maciej Żywno zapowiedział, że przychyli się do wniosku Prokuratora Okręgowego w Białymstoku i złoży do WSA skargę administracyjną o stwierdzenie wydania tych aktów z naruszeniem prawa. To właśnie w związku z obrotem miejska działką przy ul. Poligonowej zarzuty popełnienia przestępstw urzędniczych usłyszeli prezydenta Łomży Jerzy Brzeziński i jego zastępca Marcin Sroczyński.

Przypomnijmy 16 października Prokurator Okręgowy w Białymstoku skierował wniosek o złożenie przez Wojewodę Podlaskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skargi administracyjnej o stwierdzenie wydania z naruszeniem prawa uchwały Rady Miasta Łomży z 31 stycznia 2007r. w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu, nieruchomości gruntowej Miasta Łomży przy ulicy Poligonowej oraz Zarządzenia Prezydenta Miasta Łomży z dnia 9 marca 2007r. w sprawie oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta Łomży w drodze bezprzetargowej, zmienionego następnie Zarządzeniem Prezydenta Miasta Łomży z dnia 30 maja 2007r. w sprawie zmiany zarządzenia z dnia 9 marca 2007 roku.
W wyniku tych aktów 1 czerwca 2007 roku możliwe było podpisanie przez zastępcę prezydenta Marcina Sroczyńskiego i właściciela prywatnej firmy umowy użytkowania wieczystego gruntu  i sprzedaży budynku. To właśnie przy analizie tej transakcji kontroler Regionalnej Izby Obrachunkowej dopatrzył się szeregu nieprawidłowości, o których Izba poinformowała prokuraturę. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która we wtorek przedstawiła zarzuty przestępstw urzędniczych - niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień prezydentowi Łomży Jerzemu Brzezińskiemu i pierwszemu zastępcy prezydenta Marcinowi Sroczyńskiemu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę