Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Warsztaty protestowały w Łomży

Ponad 120 osób broniło Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży. Osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie i przyjaciele przemaszerowali przez miasto niosąc transparent z napisem “Nie odbierajcie nam ostatniej szansy”. Plany ograniczania środków z PFRON-u na działalność warsztatów – to stopniowa agonia placówek – twierdzą protestujący. Uczestnicy warsztatów wraz z rodzinami odwiedzili parlamentarzystów, którzy mają swoje biura w Łomży. Na miejscu zastali tylko posła Józefa Mioduszewskiego. Inne biura były zamknięte lub byli w nich tylko pracownicy.

W tych otwartych zostawili petycję, w której wyrażają swój niepokój z powodu planów ograniczania pieniędzy na działalność WTZ-ów. Pod listem podpisały 1123 osoby. To kolejna akcja założycieli, pracowników i podopiecznych placówek w całej Polsce. Tydzień temu wysyłali oni e-maile do premiera, ministrów i posłów. Dzisiaj wiele Warsztatów Terapii Zajęciowej protestuje przed urzędami wojewódzkimi. Członkowie łomżyńskich Warsztatów nie pojechali, ale myślę, że przypomnieliśmy o swoim istnieniu – powiedział kierownik placówki, Bogusław Niemczuk.
Nie maszerowali po ulicach i nie pikietowali urzędów pracownicy i podopieczni Warsztatów działających w Grajewie. Jak powiedziała kierownik, Marta Gutowska, przeważyły dobre kontakty placówki z władzami Grajewa.
Powodem niepokojów i sprzeciwów w całej Polsce jest zapowiadana obniżka dotacji na opiekę nad niepełnosprawnymi. W przyszłym roku środki na utrzymanie warsztatów terapii zajęciowej mają wynieść 70 procent środków tegorocznych. Różnicę mają pokrywać samorządy, ale czy będą miały środki?

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę