Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Marcin S. na wolności. Prokuratura zapowiada zażalenie

Główne zdjęcie
Marcin S.

Sąd nie przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Białymstoku i nie zastosował tymczasowego aresztu wobec zastępcy prezydenta Łomży Marcina S. Wczoraj rano został on zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nie tylko niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień, ale także popełnienia oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłanianie do podrobienia dokumentu. Prokuratura dziś rano wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, ale sąd odmówił aresztowania wiceprezydenta Łomży.

Jak informuje prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, prokuratorzy złożą zażalenie na decyzję sądu.
- Obawa matactwa i grożąca podejrzanemu wysoka kara są wystarczającymi przesłankami aby taki środek zapobiegawczy zastosować - mówi prokurator Kozub.
Macinowi S. grozi nawet do 8 lat więzienia.

Przypomnijmy wczoraj w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku zostali zatrzymani prezydent Miasta Łomży  Jerzy B. oraz zastępca prezydenta Miasta Łomży Marcin S. Zarzucono im popełnienie przestępstw tzw. urzędniczych polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a Marcinowi S. także oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłanianie do podrobienia dokumentu. Wobec Jerzego B. zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20.000 złotych oraz  zawieszenia w pełnieniu funkcji Prezydenta Miasta Łomży. Wobec Marcina S. skierowano do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wniosek ten oddalił, ale prokuratura zapowiada, że dalej będzie domagała się tymczasowego aresztowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę