Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Prezydencie odejdź - apelują radni PO

Główne zdjęcie
Od lewej: Śledziewska Edyta, Maciej Borysewicz, Maciej Głaz

Natychmiastowego złożenia urzędu prezydenta Łomży domagają się radni Platformy Obywatelskiej w Łomży. Na zwołanej rano konferencji prasowej mówili, że to największy kryzys w historii samorządu miasta Łomża. Chcą także, aby odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta i pytają czy w takiej sytuacji Łomżą nie powinien zarządzać wyznaczony przez premiera komisarz.

Przypomnijmy, prezydent miasta Jerzy B. usłyszał wczoraj zarzuty przestępstw urzędniczych, a jako środki zapobiegawcze prokuratorzy zastosowali poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys zł i zakaz pełnienia funkcji prezydenta Łomży. Dziś rano prezydent przyszedł do pracy i zapowiedział że będzie się odwoływał. 
Podczas porannej konferencji prasowej radny Maciej Borysewicz, szef łomżyńskich struktur  Platformy, odczytał specjalne stanowisko radnych PO w sprawie wczorajszych zatrzymań w ratuszu. Działacze PO wyrażają zaniepokojenie sytuacją, podkreślają, że to największych kryzys w historii samorządu Łomży, domagają sie także przeprowadzenia niezależnego audytu który miałby w jednoznaczny sposób ocenić sposób dotychczasowego zarządzania miastem i apelują do prezydenta miasta o natychmiastowe złożenie urzędu.
- Dziś wystąpimy do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta – zapowiedział Borysewicz. - Chcemy na tej sesji dowiedzieć się jak prawnie wygląda sytuacja w jakiej znalazło się nasze miasto. Chodzi o to, że w sytuacji jeżeli potwierdzą się środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuraturę wobec prezydenta, w sytuacji kiedy pierwszy zastępca prezydenta też nie może wykonywać funkcji, czy pan premier nie powinien powołać komisarza – wyjaśniał Borysewicz.

 

W przekazanym dziennikarzom stanowisku radni PO podkreślają także, że zarówno prezydent Łomży Jerzy B., jego pierwszy zastępca Marcin Brunon S., zastępca prezydenta Krzysztof Choiński nie są członkami ani sympatykami Platformy Obywatelskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę